Multipette M4 je mechanická pipeta, která je určena pro dlouhé série dávkování. Kapalina je přímo nasávána do Combitipu a poté je vytlačována, a to přímo, bez vzduchového polštáře. Tento systém zaručuje, že můžete dávkovat i infekční nebo toxické kapaliny a nedojde ke kontaminaci pipety.

Pipeta automaticky detekuje připojený Combitip.

Pipeta také automaticky počítá provedené kroky dávkování. U pipety je možné nastavit až 20 nastavení objemu pro každou velikost Combitipu.

Použití pipety je velice jednoduché, díky ergonometrickému tělo se dobře drží v pravé i levé ruce. Opěrný kolíček pipety sedne do ruky každému. Nasazení hrotu je rychlé a není potřeby vyvíjet velkou sílu.

Ikdyž během práce přestanete dávkovat a pipeta se vypne, tak se nic neděje. Čítač vzorků si pamatuje počet dávek a po zapnutí pokračuje na hodnotě, při které se vypnul.

K Multipette M4 je možné přidat držák, který je určen pro montáž na více povrchů a zaručuje, že je pipeta skladována bezpečně. Držák je možné také umístit na karusely (nabíjecí i nenabíjecí) a tím že možné skladovat Multipette M4 třeba s ostatními pipetami.